Zrobimy Ci zdjęcia
Zawodowo zajmujemy się profesjonalną fotografią (www.pawelbiegun.com, Facebook Pawel Biegun Photography). Utrwalimy Twoją przygodę na profesjonalnie wykonanych i poddanych obróbce zdjęciach.
Nakręcimy z Tobą VLOG
Twój powietrzny wyczyn możemy utrwalić na filmie w postaci VLOG’a. Wspaniałe sceny z doskonałym podkładem muzycznym, przeplatane humorystycznym komentarzem. Taka forma doskonale oddaje realną atmosferę i emocje jakie mają miejsce w dniu Twojej przygody.
A może klip z Twojego lotu
Epickie sceny, Ty w przestworzach, wyjątkowa muzyka. Klip jest formą teledysku, gdzie podkład muzyczny towarzyszy skrupulatnie wyreżyserowanej złożonej warstwie filmowej.

Gdzie latamy w górach?
W lotach paralotniowych jednym z kluczowych czynników jest kierunek wiatru. Startujemy zawsze z jakiejś góry i pod wiatr. Poszczególne góry oferują nam w różny sposób ustawione miejsca do startu. Jedne startowiska są komfortowo ustawione na kierunek północny, inne na południowy. Jeszcze inne na wschód lub zachód. Zatem miejsce do startu wybieramy w zależności od kierunku wiatru w danym dniu, tak aby właśnie startując w dół zbocza być ustawionym pod wiatr.
Najczęściej wykorzystywane przez nas miejsca do startu w górach
Transport
Jeśli chciałbyś wykonać lot w jakimś innym miejscu, skontaktuj się z nami.
Zdjęcia z lotów w górach
Zerknij na naszą galerię
Gdzie latamy w centralnej Polsce?
Centrum Polski jest terenem nizinnym, pozbawionym naturalnych wzniesień. W klasycznym paralotniarstwie swobodnym wniesienie jest niezbędne do tego aby rozpocząć lot. Na terenach nizinnych, problem ten rozwiązuje się poprzez zastosowanie wyciągarek paralotniowych. Mówimy wtedy o wykonaniu startu za wyciągarką.
Wyciągarka obsługiwana jest przez uprawnionego do tego operatora a jej praca polega na nawijaniu liny na bęben, podczas gdy drugi koniec liny podczepiony jest do paralotniarza. Wyciągarka znajduje się na ziemi. Hol paralotniarza musi odbywać się pod wiatr. Aerodynamika skrzydła paralotniowego działa tak, że gdy jest ono holowane (ciągnięte do przodu) to wówczas nabiera wysokości. Operator wyciągarki tak reguluje prędkość obrotową bębna, żeby paralotniarz osiągnął maksymalną wysokość, a cały ciąg przebiegał bezpiecznie i prawidłowo. Lina wyciągarkowa ma długość około 1000-2000 m i rozwijana jest na powierzchni pola wzlotów. Start za wyciągarką pozwala na uzyskanie wysokości rzędu 200-300 m w czasie 30-60 sekund. Po uzyskaniu maksymalnej wysokości, paralotniarz odpina linę wyciągarki i dalej kontynuuje lot swobodny. Od tego momentu lot nie różni się już niczym od lotu w górach.
Najczęściej wykorzystywane przez nas miejsca
do startu za wyciagarką
Zdjęcia z lotów w centralnej Polsce
Zerknij na naszą galerięMasz więcej
PYTAŃ? …
Czas trwania
Pogoda
Osoby towarzyszące
Ubranie
Wymagania
Ważność vouchera
Voucher PDF
Bezpieczne zakupy
Jak latamy?… Jakość!
Jednym z najczęstszym pytań Klientów jest “Jak długo trwa lot na paralotni?”. Zanim odpowiemy, musimy wspomnieć o kilku istotnych czynnikach, które warunkują czas trwania lotu:
Termika
Wysokość startowiska
Generalnie lot może trwać od kilku minut do kilku godzin. Zawsze robimy co w naszej mocy aby latać jak najdłużej. Według nas właśnie poprzez pokazanie możliwości jakie daje przyroda do długiego utrzymania się w powietrzu, osiągnięcia znaczących wysokości, poczucia orzeźwiającego zapachu chmur jesteśmy w stanie Wam pokazać piękno latania.
Na bieżąco śledzimy prognozy meteorologiczne i stajemy na głowie aby z wyprzedzeniem wyciągnąć z nich konstruktywne wnioski, na podstawie których możemy Wam zaproponować dobry i urodzajny w termikę dzień na wykonanie lotu. Często jednak jest tak, że prognozy weryfikują się dopiero gdy jesteśmy już na startowisku i istnieje ryzyko, że warunki odbiegają od tych prognozowanych. Tak więc staramy się jak możemy ale nigdy nie jesteśmy całkowicie pewni, że będzie bardzo dobrze lub mniej dobrze w kwestii długości wykonania lotu.