Zrobimy Ci zdjęcia

Zawodowo zajmujemy się profesjonalną fotografią (www.pawelbiegun.com, Facebook Pawel Biegun Photography). Utrwalimy Twoją przygodę na profesjonalnie wykonanych i poddanych obróbce zdjęciach.

Zerknij na naszą galerię

Nakręcimy z Tobą VLOG

Twój powietrzny wyczyn możemy utrwalić na filmie w postaci VLOG’a. Wspaniałe sceny z doskonałym podkładem muzycznym, przeplatane humorystycznym komentarzem. Taka forma doskonale oddaje realną atmosferę i emocje jakie mają miejsce w dniu Twojej przygody.

Zobacz inne nasze VLOG'i

A może klip z Twojego lotu

Epickie sceny, Ty w przestworzach, wyjątkowa muzyka. Klip jest formą teledysku, gdzie podkład muzyczny towarzyszy skrupulatnie wyreżyserowanej złożonej warstwie filmowej.

Zobacz inne nasze klipy

Gdzie latamy w górach?

W lotach paralotniowych jednym z kluczowych czynników jest kierunek wiatru. Startujemy zawsze z jakiejś góry i pod wiatr. Poszczególne góry oferują nam w różny sposób ustawione miejsca do startu. Jedne startowiska są komfortowo ustawione na kierunek północny, inne na południowy. Jeszcze inne na wschód lub zachód.  Zatem miejsce do startu wybieramy w zależności od kierunku wiatru w danym dniu, tak aby właśnie startując w dół zbocza być ustawionym pod wiatr.

Najczęściej wykorzystywane przez nas miejsca do startu w górach

Ciecień – 45 km od Krakowa
Śnieżnica – 50 km od Krakowa
Szczebel – 55 km od Krakowa
Żar – 80 km od Krakowa
Skrzyczne – 90 km od Krakowa
Tatrzańska Łomnica – 130 km od Krakowa
Lendak – 130 km od Krakowa
Javorovy Vierch – 150 km od Krakowa
Donovaly – 190 km od Krakowa

Transport

Oferujemy także transport Klienta z Krakowa, okolic oraz z dowolnego miejsca trasy pomiędzy Krakowem a docelowym miejscem naszego lotu. Zapewniamy wspólną podróż oraz powrót.

Jeśli chciałbyś wykonać lot w jakimś innym miejscu, skontaktuj się z nami.

Zdjęcia z lotów w górach

Zerknij na naszą galerię

Gdzie latamy w centralnej Polsce?

Centrum Polski jest terenem nizinnym, pozbawionym naturalnych wzniesień. W klasycznym paralotniarstwie swobodnym wniesienie jest niezbędne do tego aby rozpocząć lot. Na terenach nizinnych, problem ten rozwiązuje się poprzez zastosowanie wyciągarek paralotniowych. Mówimy wtedy o wykonaniu startu za wyciągarką.

Wyciągarka obsługiwana jest przez uprawnionego do tego operatora a jej praca polega na nawijaniu liny na bęben, podczas gdy drugi koniec liny podczepiony jest do paralotniarza. Wyciągarka znajduje się na ziemi. Hol paralotniarza musi odbywać się pod wiatr. Aerodynamika skrzydła paralotniowego działa tak, że gdy jest ono holowane (ciągnięte do przodu) to wówczas nabiera wysokości. Operator wyciągarki tak reguluje prędkość obrotową bębna, żeby paralotniarz osiągnął maksymalną wysokość, a cały ciąg przebiegał bezpiecznie i prawidłowo. Lina wyciągarkowa ma długość około 1000-2000 m i rozwijana jest na powierzchni pola wzlotów. Start za wyciągarką pozwala na uzyskanie wysokości rzędu 200-300 m w czasie 30-60 sekund. Po uzyskaniu maksymalnej wysokości, paralotniarz odpina linę wyciągarki i dalej kontynuuje lot swobodny. Od tego momentu lot nie różni się już niczym od lotu w górach.

Najczęściej wykorzystywane przez nas miejsca
do startu za wyciagarką

Łęki Kościelne w okolicach Kutna (łąki przy autostradzie A1) Mapa – 51 km od Łodzi, 57 km od Płocka, 124 km od Warszawy

Zdjęcia z lotów w centralnej Polsce

Zerknij na naszą galerię

JUŻ TYLKO KILKA KROKÓW DZIELI CIĘ OD

SPEŁNIENIA MARZENIA O LATANIU!

Masz więcej

PYTAŃ? …

Czas trwania

Lot może trwać od kilku minut do kilku godzin w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Pogoda

Opady, zbyt silny wiatr, całkowity brak wiatru lub niewłaściwy kierunek wiatru dla danej lokalizacji uniemożliwiają lot.

Osoby towarzyszące

Na miejscu realizacji lotu Klient może pojawić się z osobą towarzyszącą.

Ubranie

Zalecamy wygodny, sportowy strój dostosowany do pory roku oraz obuwie chroniące kostkę. Latem warto zabrać okulary przeciwsłoneczne. W powietrzu jest zawsze znacznie chłodniej niż na ziemi.

Wymagania

Minimalna waga pasażera to 30 kg, maksymalna 115 kg. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców/opiekunów.

Ważność vouchera

Voucher ważny jest przez 365 dni od daty zakupu. Loty realizowane są w miesiącach maj – wrzesień.

Voucher PDF

Uzyskasz Voucher PDF w kilka minut po zakupie.

Bezpieczne zakupy

Płatność Dotpay, certyfikat SSL, 14 dni na zwrot w sklepie internetowym.

Jak latamy?… Jakość!

Jednym z najczęstszym pytań Klientów jest “Jak długo trwa lot na paralotni?”. Zanim odpowiemy, musimy wspomnieć o kilku istotnych czynnikach, które warunkują czas trwania lotu:

Termika

Pod pojęciem termiki rozumiemy pionowe ruchy powietrza w atmosferze powstałe w wyniku różnicy temperatur, czyli obszary wznoszącego się lub opadającego powietrza. W dniu gdy występują prądy termiczne, możemy utrzymać się długo w powietrzu. Wlatując w obszary wznoszącego się powietrza, zwiększamy swoją wysokość. Jesteśmy wówczas w stanie wznieść się aż do poziomu chmur, co samo w sobie jest epickim przeżyciem. Gdy stracimy wysokość w wyniku szybowania w stronę ziemi, ponownie odnajdujemy obszar wznoszącego się powietrza i odbudowujemy utraconą wysokość co przekłada się na długie utrzymywanie się w powietrzu oraz możliwość pokonania znaczących odległości. Termika jednak bywa często kapryśna lub zupełnie nie występuje co z kolei siłą rzeczy nie daje nam możliwości przedłużania czasu lotu.

Wysokość startowiska

Im wyżej położone jest startowisko tym dłużej będziemy szybować zanim wylądujemy. Naturalnie, chcielibyśmy zawsze startować z najwyżej położonych startowisk, gdyż nawet w dzień gdy nie występuje termika, dawałoby nam to możliwość wykonania dłuższych lotów. Jednak nie każdego dnia wysoko położone startowiska są użyteczne. Czasem kierunek wiatru jest inny aniżeli pożądany na takim startowisku, innym razem wysoko wieje zbyt silny wiatr aby bezpiecznie wystartować co zmusza nas do szukania innych miejsc startu.

Generalnie lot może trwać od kilku minut do kilku godzin. Zawsze robimy co w naszej mocy aby latać jak najdłużej. Według nas właśnie poprzez pokazanie możliwości jakie daje przyroda do długiego utrzymania się w powietrzu, osiągnięcia znaczących wysokości, poczucia orzeźwiającego zapachu chmur jesteśmy w stanie Wam pokazać piękno latania.

Na bieżąco śledzimy prognozy meteorologiczne i stajemy na głowie aby z wyprzedzeniem wyciągnąć z nich konstruktywne wnioski, na podstawie których możemy Wam zaproponować dobry i urodzajny w termikę dzień na wykonanie lotu. Często jednak jest tak, że prognozy weryfikują się dopiero gdy jesteśmy już na startowisku i istnieje ryzyko, że warunki odbiegają od tych prognozowanych. Tak więc staramy się jak możemy ale nigdy nie jesteśmy całkowicie pewni, że będzie bardzo dobrze lub mniej dobrze w kwestii długości wykonania lotu.

Koniec końców, zawsze robimy co w naszej mocy aby całkowicie wykorzystać to na co w danym dniu pozwoli nam przyroda.